Beliggenhet. Arabian Park Hotel befinner seg i Bur Dubai-området i Dubai, nær flyplassen, nær Zabeel stadion, Dubai festivalby og Dubai internasjonale konferanse- og utstillingssenter. Andre interessante steder i nærheten er Wafi City Mall og Dubai Creek.
Hotellfasiliteter. Arabian Park Hotel har en kaffebar/kafé, en bassengbar og en bar/lounge. Roomservice er tilgjengelig hele døgnet. Dette hotellet serverer kontinental frokost hver morgen (mot et tillegg). Fritidsfasiliteter inkluderer et utendørs basseng og et treningssenter. Dette 3-stjerners hotellet har et forretningssenter og tilbyr et møte-/konferanserom og luksustransport-/limousintjeneste. Gratis trådløs og kabelbasert høyhastighets Internett-tilgang er tilgjengelig i fellesområdene. I tillegg til buss fra hotellet til flyplassen på fastsatte tidspunkter, finnes det andre gratis transporttjenester, nærmere bestemt buss til nærliggende områder, buss til kjøpesenteret og henting på togstasjon. Parkering er gratis for gjester. Andre fasiliteter på hotellet er bibliotek, flerspråklig personale og tour-/billettassistanse.
Gjesterom. De 318 gjesterommene på Arabian Park Hotel har air conditioning, kaffetraktere/tekokere og gratis vann på flasker. Badet har kombinert dusj/badekar, kostnadsfrie toalettartikler og hårføner. Trådløs Internett-tilgang er gratis. I tillegg til gratis aviser og safe har gjesterommene telefon. TV-en har parabol. Rengjøring tilbys daglig, og gjestene kan be om strykejern/-brett.
Viktige opplysninger og gebyrer:
Dette hotellet tilbyr transport fra flyplassen. Gjestene må kontakte overnattingsstedet for å oppgi ankomstdetaljer før reisen ved hjelp av kontaktopplysningene i bestillingsbekreftelsen.
Barn som er 6 år eller yngre, bor gratis i foreldres eller foresattes rom dersom det ikke er behov for ekstrasenger.
Følgende gebyrer og depositum kan pålegges av hotellet på tidspunktet for tjenesteytelsen, ved innsjekking eller ved utsjekking.
Frokostavgift: 55 AED per person (ca. )
Gebyr for flyplasstransport per voksen: AED 150 (én vei)
Gebyr for ekstraseng: AED 75 per natt
Listen over er ikke fullstendig. Det kan hende at gebyrer og depositum ikke inkluderer skatter og avgifter, og det tas forbehold om endringer.
Hotel Front - Evening/Night
NB! Hotellkjede/eier er ansvarlig for viste bilder samt oppgitt informasjon om hotellet. Supersaver er ikke ansvarlig for eventuelle feilaktige opplysninger i bilder eller i informasjon om hotellet.