Beliggenhet. Hotel Ludwig van Beethoven ligger i Kreuzberg-området i Berlin, i nærheten av Columbiahalle, Checkpoint Charlie-museet og Alexanderplatz. Andre interessante steder i nærheten er Pergamonmuseet og Brandenburger Tor.
Hotellfasiliteter. Hotel Ludwig van Beethoven har en takterrasse. Dette Berlin-hotellet har 25 kvadratmeter med møte- og konferanseområder som består av et møte-/konferanserom. Gratis trådløs Internett-tilgang er tilgjengelig i fellesområdene. En bar/lounge er åpen for drinker. Gratis frokostbuffé serveres hver morgen. Et begrenset antall gratis parkeringsplasser er tilgjengelig etter først til mølla-prinsippet. En totalrenovering av dette hotellet ble gjennomført i mai 2011.
Gjesterom. 67 gjesterom på Hotel Ludwig van Beethoven har blendingsgardiner/gardiner og hårføner. Badet har dusj. Trådløs Internett-tilgang er gratis. I tillegg til skrivebord har gjesterommene telefon med direkte oppringning. LCD-TV er tilgjengelig på gjesterommene. Gjestene kan be om strykejern/-brett og allergitestet sengetøy. Rengjøring tilbys daglig.
Offisiell vurdering gjøres av den tyske hotell- og restaurantforeningen (DEHOGA) DEHOGA tildeler den offisielle stjernevurderingen for overnattingssteder i Tyskland. hotellet er vurdert som 3 stjerner. Hotellet er rangert med 3 stjerner.
Viktige opplysninger og gebyrer:
Barn som er 6 år eller yngre, bor gratis i foreldres eller foresattes rom dersom det ikke er behov for ekstrasenger.
Kun registrerte gjester kan oppholde seg på gjesterommene.
Følgende gebyrer og depositum kan pålegges av hotellet på tidspunktet for tjenesteytelsen, ved innsjekking eller ved utsjekking.
Gebyr for ekstraseng: EUR 22 per natt
Listen over er ikke fullstendig. Det kan hende at gebyrer og depositum ikke inkluderer skatter og avgifter, og det tas forbehold om endringer.
Interior Detail
NB! Hotellkjede/eier er ansvarlig for viste bilder samt oppgitt informasjon om hotellet. Supersaver er ikke ansvarlig for eventuelle feilaktige opplysninger i bilder eller i informasjon om hotellet.